Ponúkané služby Stredoslovenského múzea

 

PREDAJ KATALÓGOV, KNÍH a POHĽADNÍC

Bedeker - Sprievodca po Stredoslovenskom múzeuNávštevníci múzea si môžu zakúpiť tlačený BEDEKER – SPRIEVODCU PO STREDOSLOVENSKOM MÚZEU, ktorý sme pripravili v slovenskej aj anglickej mutácii. Každoročne vydávame kalendáriky s motívmi zo zbierok Stredoslovenského múzea, ktoré sa tešia veľkej obľube návštevníkov aj zberateľov. Múzeum predáva knihy a tlačené materiály viažuce sa k histórii mesta B. Bystrica a pamätihodnostiam regiónu. Turistom ponúkame množstvo obrazových publikácií a pohľadníc.

 

 

 

 

 

 

NOVINKA V EDÍCII

KRÁSA KACHLÍC

PRI KÚPE VŠETKÝCH TROCH KATALÓGOV ZVÝHODNENÁ CENA 18 EURO

Pre záujemcov o zbierkový fond múzea sme pripravili publikácie od PhDr. Vladimíra Sklenku: Chladné zbrane. Zo zbierok Stredoslovenského múzea a od Mgr. Filipa Glocku: Fajky a fajčiarske pomôcky. Zo zbierok Stredoslovenského múzea. V roku 2007 po mnohoročnej odmlke vyšiel 11. ročník zborníka Stredoslovenského múzea: Stredné Slovensko – Spoločenské vedy a Stredné Slovensko - Prírodné vedy. Pre tých čo očarila Zelená miestnosť máme v predaji katalóg o reštaurovaní a maliarskej výzdobe Zelenej miestnosti.

Fajky a fajčiarske pomôcky Chladné zbrane a zbroj Stredné Slovensko 11 Zelená miestnosť

PRI KÚPE VŠETKÝCH TROCH KATALÓGOV ZVÝHODNENÁ CENA 18 EURO

 

PREDAJ PLYŠOVÝCH SPIEVAJÚCICH VTÁKOV
   a iných zaujímavých materiálov

V pokladni Tihányiovského kaštieľa si môžete zakúpiť spievajúce plyšové hračky s podobou rôznych vtáčích druhov žijúcich na Slovensku. Hračky vydávajú zvuky, akými sa tieto vtáky reálne ozývajú v našej prírode. Okrem toho u nás nájdete zaujímavé odznaky vtákov, motýľov, obojživelníkov, netopierov a iných zvierat, samolepky rastlín, živočíchov a minerálov, skladačky s krásne kvitnúcimi rastlinkami a iné. V predaji tiež nájdete náučné hračky, ktoré spestria každý pobyt v prírode (lupové a mikroskopické poháriky, periskopy, ďalekohľady, lupy a mnohé iné), ručne maľované tričká a plátené tašky s prírodnými motívmi.

PREDAJ PLYŠOVÝCH SPIEVAJÚCICH VTÁKOV

 

Kovové odznaky

 

 

Film STRÁŽCA DIVOČINYFilm STRÁŽCA DIVOČINY
Dokumentárny film Roberta Rajchla a Erika Baláža
52 minút, DVD a BluRay Disk (Full HD)
Film približuje ohrozenú krásu Tichej doliny v Tatrách a prináša neskreslený obraz divokých zvierat, ktoré ju obývajú. Film získal hlavnú cenu Grand Prix na festivale Hory a mesto v roku 2010.
http://www.arollafilm.com/

 

 

 

 

 

 

 

 

© Stredoslovenské múzeum Banská Bystrica, De©us, s.r.o. Žilina (www.decus.sk)