Obchod

 

0 € BANKOVKA V STREDOSLOVENSKOM MÚZEU

Stredoslovenské múzeum v spolupráci so spoločnosťou NUNOFIA a Banskobystrickým samosprávnym krajom ponúka priaznivcom múzea a zberateľom možnosť zakúpenia si 0 EUR suveníru – bankovky s motívmi Thurzovho domu, Matejovho domu a Tihányiovského kaštieľa.

Prvé vydanie zobrazuje na lícnej strane siluetu Matejovho domu a jeden z najvzácnejších predmetov zo zbierok múzea – akvamanile. 

Druhé vydanie suvenírovej bankovky nesie motív Tihányiovského kaštieľa v Radvani a je na nej vyobrazený najväčší  motýľ Slovenska – Okáň hruškový. Bankovka je dostupná v klasickej edícií a aj s prítlačou.

Stredoslovenské múzeum aj tento rok pokračuje vo vydávaní tretej – poslednej série suvenírových bankoviek s motívom Thurzovho domu a vybraného vzácneho predmetu. Predaj sa spustil v sobotu 25. júna od 8.00 hod pri príležitosti otvorenia novej stálej expozície Tranzithistory v Thurzovom dome.

Cena za eurosuvenír je jednotná 3,00 EUR / kus a môžete si ich zakúpiť priamo na pokladni v Thurzovom dome, Matejovom dome alebo v Tihányiovskom kaštieli v rámci otváracích hodín expozícií. V prípade záujmu môžete využiť aj náš zásielkový predaj, pričom Vám suvenírové bankovky zašleme na dobierku Slovenskou poštou. Cena za poštovné a balné závisí od aktuálneho cenníka Slovenskej pošty. V prípade záujmu nám zašlite Vaše kontaktné údaje emailom: obchod@ssmuzeum.sk. Stredoslovenské múzeum negarantuje dostupnosť všetkých konkrétnych čísiel.

V online predaji je v ponuke aj bankovka s motívom Matejovho domu so slávnosťou pečiatkou riaditeľa Stredoslovenského múzea, ktorej počet je limitovaný.

Neváhajte a rozšírte si Vašu zbierku o 0 eurové suveníry Stredoslovenského múzea!

V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať telefonicky alebo emailom.