Podujatia

thurzov-dom

STRETNUTIA S MINULOSŤOU POD ZELENOU KLENBOU

26. 6. 2019 o 17.00 hod. 

s historikom Michalom Kšiňanom na tému

ŠTEFÁNIKOVA CESTA ZO SLOVENSKÝCH KOPANÍC MEDZI NAJVÝZNAMNEJŠÍCH SVETOVÝCH POLITIKOV

vstupné: 1,50 €


NEDEĽNÉ TVORIVÉ DIELNE


30. 6. 2019 MEDAILA ZA VYSVEDČENIE 

Po úspešnom ukončení školského roku si každý školák zaslúži medailu! Príďte sa k nám odmeniť a jednu originálnu si vyrobiť. Inšpirovať sa môžete na našej výstave, kde uvidíte vzácne medaily a prívesky, ktoré sú inak ukryté v trezoroch múzea.

7. 7. 2019 TSANTSA – LEN PRE ODVÁŽNYCH

Viete, čo toto neznáme slovo znamená? Až z ďalekého Ekvádoru sa k nám dostal zaujímavý suvenír od najväčšieho Slováka. Na čo slúžil a čo je na ňom čarovné sa dozviete v našej dielni. Ale pozor! Naozaj len pre smelých, čo sa neboja čarov a smrti.

14. 7. 2019 KEĎ ROZKVITNE PAPIER

Keď je leto v plnom rozkvete, nemusí kvitnúť len príroda navôkol. Poznáte origami? Hovorí vám niečo slovo fleurogami? Príďte do Thurzovho domu a nechajte vo svojich rukách rozkvitnúť papier.

21. 7. 2019 ERBY

Každý šľachtic, rytier, kráľ či kráľovná mali svoj erb a aj vy si môžete vytvoriť ten svoj u nás v dielni. Inšpiráciu nájdete nielen v sieni, ktorá zmenila osud Thurzovho domu, ale aj na výstave pri prehliadke zbierky mortuárií.

28. 7. 2019 TROJROZMERNÁ BYSTRICA

Pri výrobe originálneho trojrozmerného obrazu spolu odhalíme niektoré z tajomstiev nášho mesta, napríklad prečo je bystrická veža šikmá, prečo stojí morový stĺp, alebo kedy strážil naše námestie lev.

 

matejov-dom

ČO SA SKRÝVA V DEPOZITE

17. 9. 2019 o 17.00 hod. 

s archeológom Rudolfom Nádaskayom na tému

RÍMSKY LUXUS V BARBARIKU

vstupné: 1,50 €

tihanyovsky-kastiel

CESTOVATEĽSKÝ UTOROK

2. 7. 2019 o 20.15 hod. 

s cestovateľom Jergušom Tesákom na tému

URAL

vstupné: 1,50 €


NEDEĽNÉ TVORIVÉ DIELNE


30. 6. 2019 RYBKA OPLETANÁ DRÔTIKOM

Príďte si vyrobiť netradičný prívesok v tvare rybky opletanej drôtom. Náročnejšia tvorivá dielňa pre tých, čo sa neboja skúsiť niečo zaujímavé.

7. 7. 2019 VESELÁ VČIELKA

Uprostred horúceho leta žijú včielky intenzívnym pracovitým životom, ktorý môžete pozorovať aj v našom živom úli v expozícii. V dielni si potom vytvoríte veselú obyvateľku veľkej včelej rodiny.

14. 7. 2019 MOTÝLIA LÚKA

Viete, ako sa dajú pestrofarebné motýle prilákať do záhrady? Aké rastliny sú pre ne dôležité? Jednu vami vytvorenú, krásne rozkvitnutú záhradu si od nás odnesiete domov.

21. 7. 2019 VČELÍ ÚĽ
hravé sprevádzanie živým včelím úľom
 

Po niekoľkoročnej prestávke máme opäť včielky priamo v expozícii. Hravo sa zoznámite s ich životom v múzeu a s nenahraditeľnou úlohou, ktorú zohrávajú v prírode a pre človeka.

 28. 7. 2019 HRAČKY Z OVEČKY

Ukážeme si, aké hračky sa dajú vyrobiť z vlny ovečky či angorského králika a domov si odnesiete vlastnoručne uplstenú vlnenú loptičku s hrkálkou.

BYŤ VERNÝ SA NAOZAJ OPLATÍ!

Nazbierajte 5 pečiatok z podujatí Cestovateľské utorky, Čo sa skrýva v depozite alebo Stretnutia s minulosťou pod zelenou klenbou

a 6. vstup na ľubovoľnú prednášku od nás získate ZDARMA.

Po nazbieraní 4 pečiatok z Nedeľných tvorivých dielní v Thurzovom dome alebo Tihányiovskom kaštieli

od nás získate VOĽNÚ VSTUPENKU pre 4-člennú rodinu na ľubovoľné podujatie alebo výstavu Stredoslovenského múzea.


Svoju vernostnú kartu dostanete v pokladni Thurzovho domu a Tihányiovského kaštieľa.