Predaj 0 € bankovky

Eurosouvenir s motívom Matejovho domu

Stredoslovenské múzeum v spolupráci so spoločnosťou NUNOFI vydáva svoju prvú pamätnú 0 € bankovku s motívom Matejovho domu. Ňou začína plánovaná séria, ktorá bude pokračovať zobrazením ďalších objektov múzea: Thurzovho domu a Tihányiovského kaštieľa.

Na lícnej strane bankovky je zobrazená silueta Matejovho domu, národnej kultúrnej pamiatky, ktorej história siaha až do roku 1476. Dnes v ňom sídli stála expozícia Stredoslovenského múzea História mesta Banská BystricaAko jeden z najvzácnejších predmetov zo zbierkového fondu múzea bola na bankovku zvolená akvamanile, ktorá je vyobrazená aj na logu samotného Matejovho domu. Ide o liturgický predmet používaný v kostoloch pri rituálnom umývaní rúk. Bronzová akvamanile znázorňuje jazdca na koni spolu zo psom pri love. Na hlave koňa je otvor, ktorý sa uzatváral záklopkou. Cez tento otvor sa aquamanile plnila vodou. Nádoba bola nájdená pri ruinách kostola neďaleko obce Veľká Čalomija v okrese Veľký Krtíš v roku 1947.

Jednotná cena 0 € bankovky s vyobrazením Matejovho domu je 3,00 €. 0 € bankovky sa predávajú zaradom v poradí podľa postupnosti čísiel. Stredoslovenské múzeum negarantuje dostupnosť všetkých konkrétnych čísiel.

0 € bankovku je možné od 16. mája 2020 zakúpiť:

1. V pokladniach Stredoslovenského múzea:

Matejov dom
(Nám. Š. Moyzesa 20, Banská Bystrica)

– bankovky 101 až 1000, maximálne 5 ks po sebe nasledujúcich čísel

– bankovky 1001 až 3000, neobmedzené množstvo po sebe nasledujúcich čísel

– výročné bankovky 1920 až 2020, maximálne 1 ks z čísel podľa poradia

– špeciálna edícia bankoviek 8001 až 10 000, maximálny počet 5 ks po sebe nasledujúcich čísel

– otváracie hodiny: utorok piatok od 09:00 do 17:00, sobota a nedeľa od 13:00 do 17:00

Thurzov dom
(Nám. SNP 4, Banská Bystrica)

– bankovky 3001 až 5000, neobmedzené množstvo po sebe nasledujúcich čísel

– otváracie hodiny: streda piatok od 16:00 do 20:00, sobota a nedeľa od 14:00 do 18:00

Tihányiovský kaštieľ
(Radvanská 27, Banská Bystrica)

– bankovky 5001 až 8000, neobmedzené množstvo po sebe nasledujúcich čísel

– otváracie hodiny: utorok piatok od 9:00 do 17:00, nedeľa od 9:00 do 12:00 a od 13:00 do 17:00

Platba za 0 € bankovku je možná len v hotovosti. V priestoroch múzea je potrebné dodržiavať všetky hygienické a bezpečnostné opatrenia, t. j. vstup len s rúškom alebo inou ochranou horných dýchacích ciest, povinná dezinfekcia rúk, dodržiavanie bezpečného rozstupu a maximálneho počtu návštevníkov (usmernenie v jednotlivých expozíciách).

2. Prostredníctvom zásielkového predaja:

V prípade záujmu o online kúpu 0 € bankovky s motívom Matejovho domu sa na nás obráťte mailom na adresu obchod@ssmuzeum.sk. Pre urýchlenie vybavenia Vašej objednávky nám, prosím, zašlite vyplnený formulár, na základe ktorého vytvoríme záväznú objednávku. Vo formulári uveďte, o akú bankovku máte záujem. Faktúra bude doručená elektronicky, aby nezvýšila hmotnosť zaslaného tovaru. Po jej uhradení bude tovar odoslaný doporučenou poštou. Cena za poštovné a balné je 2,00 €, pri objednaní viac ako 20 kusov 0 € bankoviek v rámci jednej objednávky sa cena poštovného a balného môže zvýšiť v súlade s platným cenníkom Slovenskej pošty. Vopred Vám ďakujeme za trpezlivosť počas vybavovania objednávky.

LIMITOVANÁ EDÍCIA 0 € BANKOVKY S MATEJOVÝM DOMOM SO SLÁVNOSTNOU PRÍLEŽITOSTNOU PEČIATKOU RIADITEĽA STREDOSLOVENSKÉHO MÚZEA

Nenechajte si ujsť príležitosť získať unikátny zberateľský kúsok! Od 4. 6. 2020 je možné objednať si 0 € bankovku s motívom Matejovho domu zo špeciálnej limitovanej série. Pečiatkou, ktorú vo svojej pracovni ukrýva riaditeľ Stredoslovenského múzea a využíva ju len pri slávnostných príležitostiach, je označených len 300 ks eurosouvenir bankoviek zo série 7601 až 7900. Tento počet je obmedzený a konečný, pečiatkou riaditeľa Stredoslovenského múzea nebudú označené žiadne iné bankovky, ani na požiadanie.


Limitovanú edíciu 0 € bankovky so slávnostnou pečiatkou je možné zakúpiť len prostredníctvom online predaja. Objednávky budeme vybavovať v poradí, v akom budú doručené na uvedenú mailovú adresu. Výber konkrétneho čísla naďalej nie je možný. Maximálna objednávka z limitovanej edície je 10 ks na osobu. Cena 0 € bankovky z limitovanej edície ostáva jednotná – 3,00 €/ks.