Výstavy

KAROL MOLNÁR –  Nepokoj farieb, v pokoji zbraní

Stredoslovenské múzeum, pri príležitosti 76. výročia ukončenia druhej svetovej vojny, usporiada výstavu Karol Molnár Nepokoj farieb v pokoji zbraní. Cieľom je predovšetkým prezentovať tvorbu tohto maliara v kontexte s udalosťami odohrávajúcimi sa počas druhej svetovej vojny. Priestor však dostanú aj diela, ktoré tematicky otvárajú priestor pre fantáziu.

Viac informácií


JESEŇ NA DEDINE

Mesto Banská Bystrica tohto roku Radvanský jarmok, v dôsledku pandémie, neorganizuje. Stredoslovenské múzeum Vám aspoň čiastočne jeho atmosféru v trochu netradičnej forme predsa len prinesie. V priestoroch Thurzovho domu pripravuje výstavu venovanú aj tejto tematike pod názvom Jeseň na dedine.

Viac informácií


S KOMPASOM v RUKE

Ocitnite sa v kancelárii cestovateľa 19. storočia. Odhaľte spolu s nami, kde všade už bol a kam sa chystá. Pozrite si vzácne artefakty, ktoré si zo svojich ciest priniesol. V jeho zbierke objavíte vzácne minerály, zvieratá či rastliny.

Viac informácií

PaleoART výprava za tajomným “umením” praveku

Vstupujete do tmavej miestnosti, opatrne kráčate popri jaskynných maľbách huňatých mamutov a majestátnych zubrov. Blížite sa k miestu, kde v pološere dve postavy oblečené v kožušinách práve dolaďujú posledné detaily obrazu impozantného býka pratura. Zdanie klame, nepresunuli ste sa do obdobia konca poslednej doby ľadovej a nenachádzate sa ani v slávnej jaskyni Altamira v Španielsku. Stojíte vo výstavnej sále Stredoslovenského múzea v Banskej Bystrici, kde je inštalovaná unikátna výstava – PALEOART – tajomné „umenie“ praveku.

Viac informácií